Boghandlere:

Sofie Salbøg Quistorff-Refn

Kontakt: Sofie@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Papirvarer, merchandise

Sofie træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus


Ingrid Beijk

Kontakt: ingrid@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 17

Særligt ansvarsområde: DTU lærebøger & boglister. Kompendie produktion

Ingrid træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus

 


Annette Høj Petersen

Kontakt: annette@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 01

Særligt ansvarsområde: Boglister & Lærebøger - (UCC Carlsberg Campus & Campus nord)

Annette træffes som regel i vores butik på UCC Carlsberg Campus


Morten Isager

Kontakt: isager@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 01

Særligt ansvarsområde: Bogladen UCC Carlsberg Campus

Morten træffes som regel i vores butik på UCC Carlsberg Campus


Rikke Matz

Kontakt: Rikke@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på Ballerup Campus, DTU Ballerup lærebøger og bogliste, KU lærebøger og bogliste (Blok 2 & 4)

Rikke træffes som regel i vores butik på DTU Ballerup Campus

 


Jacob Larsen Nielsen

Kontakt: jacob@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på Ballerup Campus

Jacob træffes som regel i vores butik på DTU Ballerup Campus

 


Jens Gislason

Kontakt: Jens@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på Naturvidenskabeligt Fakultet

Jens træffes som regel i vores butik på Biocenteret, Københavns Universitet

 


Jannie Frandsen

Kontakt: Jannie@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde:Butikken på maskinmesterskolen, boglister til maskinmesteruddannelserne

Jannie træffes som regel i vores butik på Maskinmesterskolen

 



Erhvervsservice: (Lyngby Campus)

Pierre Dahl

Kontakt: Pierre@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 23


Særligt ansvarsområde: B2B service, webordrer


Kenn Nielsen

Kontakt: Kenn@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 05

Særligt ansvarsområde: B2B service




Administration: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør, bogholderi, KU lærebøger & boglister (Blok 1 & 3)



Jan Saarup-Hansen

Kontakt: Jan@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 25

Særligt ansvarsområde:Webmaster, boglister eksterne skoler



Anne Bjørlie

Kontakt: Anne@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Marketing, grafisk produktion



Kell Christophersen

Kontakt: kell@polyteknisk.dk / 77 42 43 26

Særligt ansvarsområde: Logistik, forsendelse, varemodtagelse med videre


Jens Byskov

Kontakt: byskov@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Varemodtagelse, retur, support




Forlag: (Lyngby Campus)

Pia Barnholdt Kristoffersen

Kontakt: Pia@polyteknisk.dk / 77 42 43 28

Særligt ansvarsområde: Forlagsredaktør, Polyteknisk Forlag, Nautilus Forlag, Varius Forlag


Information

Butikker:

Vi har p.t. 5 butikker på DTU, KU, maskinmesterskolen og UCC, samt en semesterstarts butik på Cphbusiness. Find info om butikkerne her

 

Medarbejdere:
Vi er et team af erfarne medarbejdere som står klar til at hjælpe dig.
Find den relevante medarbejder.


Erhvervskonti:
Virksomheder kan naturligvis købe med kredit og faktura.

Det er nemt at oprette en erhvervskonto - start med at tjekke om I allerede har en konto


Forretningsbetingelser:
Se vores forretningsbetingelser her

Kontakt os:


Telefon: 77 42 43 44
Mail: poly@polyteknisk.dk

Polyteknisk Ballerup Campus: 77 42 43 12
Polyteknisk - NAT (KU): 77 42 43 07
Bogladen - UCC: 77 42 43 01
Polyteknisk Maskinmesterskolen: 77 42 43 09



Generelle email adresser:

Bogholderi:
For henvendelser vedr bogholderi spørgsmål, send venligst mail til Bogholderi@polyteknisk.dk

Forlag:
For at komme i kontakt med et af vores forlag send venligst mail til forlag@polyteknisk.dk

Webmaster:
Spørgsmål vedr dette site, tekniske problemer m.m., send venligst mail til jan@polyteknisk.dk


PAGE_INFO

Vores medarbejdere

/home/about/employee

#<Page id: 194, parent_id: 15, sub_url: "employee", complete_url: "home/about/employee", title_da: "Vores medarbejdere", title_en: "Our employees", title_img_url_da: "", title_img_url_en: "", custom_color: "", top_img_filename: "forside.jpg", note: "Gruppebillede som top billede? ", is_collection: false, created_at: "2008-01-28 12:49:18", updated_at: "2017-01-15 09:03:51", meta_descr: "", meta_keywords: "", cloned_page_id: nil, meta_robots_follow: true, meta_robots_index: true, secured_page: false, force_page_style: false, ignore_force_page_style: false, inherit_style: nil, block_cookie_script_flag: false>

  • USER_SIGNED_IN?: false
  • GROUP_SIGNED_IN?: false
  • USER_ID: nil
  • USER_ID ON SESSION: nil
  • USER.BUSINESS_ID: nil
  • USER_SESSION_ID: 35510690
  • ORDER_ID: nil
  • ORDER_NO: nil
  • ORDER.DELIVERY_TYPE:
  • ORDER_STATE: open
  • ORDER.BUSINESS_ID: nil
  • ORDER.ACTIVE_BUSINESS_ID: nil
  • ORDER.NON_VAT_ORDER: nil

session

  • ["last_activity_at", "return_to_page", "continue_shopping_url"]