Boghandlere:

Sofie Salbøg Quistorff-Refn

Kontakt: Sofie@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 02

Særligt ansvarsområde:Cphbusiness studiebøger og boglister, Papirvarer, merchandise

Sofie træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus


Ingrid Beijk

Kontakt: ingrid@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 17

Særligt ansvarsområde: DTU lærebøger & boglister. Kompendie produktion

Ingrid træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus

 


Annette Høj Petersen

Kontakt: boghandlen@biocenteret.dk / Tlf 77 42 43 07

Særligt ansvarsområde: Boghandlen i biocenteret

Annette træffes som regel i vores butik på UCC Carlsberg Campus



Rikke Matz

Kontakt: Rikke@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på Ballerup Campus, DTU Ballerup lærebøger og bogliste, KU lærebøger og bogliste

Rikke træffes som regel i vores butik på DTU Ballerup Campus

 


Jacob Larsen Nielsen

Kontakt: jacob@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på Ballerup Campus

Jacob træffes som regel i vores butik på DTU Ballerup Campus

 


Helene Ahrens Johansen

Kontakt: Helene@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde:Butikken på maskinmesterskolen, boglister til maskinmesteruddannelserne

Helene træffes som regel i vores butik på Maskinmesterskolen

 



Erhvervsservice: (Lyngby Campus)

Pierre Dahl

Kontakt: Pierre@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 23


Særligt ansvarsområde: B2B service, webordrer


Kenn Nielsen

Kontakt: Kenn@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 05

Særligt ansvarsområde: B2B service




Administration: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør, bogholderi



Jan Saarup-Hansen

Kontakt: Jan@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 25

Særligt ansvarsområde:Webmaster, boglister eksterne skoler



Anne Bjørlie

Kontakt: Anne@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Marketing, grafisk produktion



Kell Christophersen er gået på efterløn sommeren 2017. Vi siger tak for mange års indsats for firmaet og ønsker Kell et godt otium.

Henvendelser omkring logistik, emballage, leverancer m.v. kan ske til:
Generelt/operationelt: poly@polyteknisk.dk
Økonomi og fakturaer: Bogholder@polyteknisk.dk


Jens Byskov

Kontakt: byskov@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Varemodtagelse, retur, support



Jens Gislason

Kontakt: Jens@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Varemodtagelse, retur


Martin Spangsbro-Pedersen

Kontakt: bogholder@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 04


Særligt ansvarsområde: Bogholderi




Forlag: (Lyngby Campus)

Pia Barnholdt Kristoffersen

Kontakt: Pia@polyteknisk.dk / 77 42 43 28

Særligt ansvarsområde: Forlagsredaktør, Polyteknisk Forlag, Nautilus Forlag, Varius Forlag


Information

Butikker:

Vi har p.t. 4 butikker på DTU, KU og Maskinmesterskolen samt en semesterstarts butik på Cphbusiness. Find info om butikkerne her

 

Medarbejdere:
Vi er et team af erfarne medarbejdere som står klar til at hjælpe dig.
Find den relevante medarbejder.


Erhvervskonti:
Virksomheder kan naturligvis købe med kredit og faktura.

Det er nemt at oprette en erhvervskonto - start med at tjekke om I allerede har en konto


Forretningsbetingelser:
Se vores forretningsbetingelser her

Kontakt os:


Telefon: 77 42 43 44
Mail: poly@polyteknisk.dk

Polyteknisk Ballerup Campus: 77 42 43 12
Polyteknisk - Biocenteret (KU): 77 42 43 07
Polyteknisk Maskinmesterskolen: 77 42 43 09



Generelle email adresser:

Bogholderi:
For henvendelser vedr bogholderi spørgsmål, send venligst mail til Bogholderi@polyteknisk.dk

Forlag:
For at komme i kontakt med et af vores forlag send venligst mail til forlag@polyteknisk.dk

Webmaster:
Spørgsmål vedr dette site, tekniske problemer m.m., send venligst mail til jan@polyteknisk.dk