Boghandlere:

Ingrid Beijk

Kontakt: ingrid@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 09

Særligt ansvarsområde: Maskinmester lærebøger og boglister. Kompendie produktion

Ingrid træffes som regel i vores butik på Maskinmesterskolen København

 


Frederikke Etlar Andersen

Kontakt: Frederikke@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Butikken på DTU Lyngby

Frederikke træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby



Signe Lütgemeier

Kontakt: Signe@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Zealand lærebøger og boglister

Signe træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby



Rikke Matz

Kontakt: Rikke@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: DTU lærebøger og boglister

Rikke træffes som regel i vores butik på DTU BAllerup Campus

 


Maria Brigsted Jensen

Kontakt: Maria@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 05


Særligt ansvarsområde: B2B service, webordrer



Kenn Nielsen

Kontakt: Kenn@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 05

Særligt ansvarsområde: B2B service, webordrer, varemodtagelse




Administration: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør, bogholderi



Jan Saarup-Hansen

Kontakt: Jan@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Webmaster, digitalt indhold, Cphbusiness boglister, samt boglister for eksterne skoler


Ole Sørensen

Kontakt: ole@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 04


Særligt ansvarsområde: Bogholderi, Controller


Sisse Marianne Bertelsen

Kontakt: sisse@polyteknisk.dk


Særligt ansvarsområde: Marketing koordinering, PA for direktør




Forlag: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør

 



Line Nielsen

Kontakt: Line@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Forlagsassistent

 


Information

Butikker:

Vi har p.t. 3 butikker på DTU og Maskinmesterskolen samt en semesterstarts butik på Cphbusiness. Find info om butikkerne her

 

Medarbejdere:
Vi er et team af erfarne medarbejdere som står klar til at hjælpe dig.
Find den relevante medarbejder.


Erhvervskonti:
Virksomheder kan naturligvis købe med kredit og faktura.

Det er nemt at oprette en erhvervskonto - start med at tjekke om I allerede har en konto


Forretningsbetingelser:
Se vores forretningsbetingelser her

Kontakt os:


Telefon: 77 42 43 44
Mail: poly@polyteknisk.dk

Polyteknisk Ballerup Campus: 77 42 43 12
Polyteknisk Maskinmesterskolen: 77 42 43 09



Generelle email adresser:

Bogholderi:
For henvendelser vedr bogholderi spørgsmål, send venligst mail til Bogholderi@polyteknisk.dk

Forlag:
For at komme i kontakt med et af vores forlag send venligst mail til forlag@polyteknisk.dk

Webmaster:
Spørgsmål vedr dette site, tekniske problemer m.m., send venligst mail til jan@polyteknisk.dk